Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

KADIN DOĞUM

Elit İstanbul Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde ergenlikten başlayarak genel kadın sağlığı, normal gebelik takibiriskli gebelik izleme, menopoz –osteoporoz takibi, yardımcı üreme teknikleri, aile planlaması yöntemleri gibi kadın sağlığını ilgilendiren birçok konuda en iyi hizmeti sunmaktadır.

Hasta memnuniyetinin ön planda tutulduğu Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmeti sunulmaktadır. Bölümde; enfeksiyonlar başta olmak üzere, kasık ağrısı, adet düzensizliği, jinekolojik kanserlerin erken teşhisi için ultrasonografi incelemeleri, Pap-smear testi ve rutin jinekoloji muayeneler hizmeti verilmektedir. 

Hamilelikte, doğum öncesi ve doğum sonrasında annenin ve bebeğinin sağlık takibinin yapıldığı Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde her türlü kadın hastalıklarının teşhis ve tedavisi ile gebelik takipleri alanında uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü, Sağlık Bakanlığı tarafından da desteklenen “Bebek Dostu Hastane” kurallarına uygun olarak hizmet vermektedir. Bu kurallar doğrultusunda, anne adayları doğum öncesinden itibaren bebeklerini emzirmek için hazırlanmaktadır. Ayrıca anne adaylarının sağlıklı bir doğum için; gebelik öncesi başlayan rehberlik, gebelik dönemi olağan kontrolleri, gebelikteki testleri ve ultrasonografik incelemeleri uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

 Menopoz ve Osteoporoz Takipleri

Kadınların hayatlarının en önemli dönemlerinden biri olan menopoz da Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde titizlikle ele alınmakta, gerekli tedaviler uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Dengesiz ve ağrılı geçen adet dönemleri ile başlayan menopoz döneminde vücuttaki östrojenin düşmesiyle birlikte çeşitli değişiklikler yaşanmaktadır. Menopozun en bilinen belirtisi adet kesilmesidir. Sıcak basması, çabuk sinirlenme, eklem ağrıları, vajinada kuruluk, unutkanlık, uykusuzluk, çarpıntı, sürekli yoğun hissetme gibi fiziksel belirtilerin yaşandığı menopoz dönemi kadınlar için psikolojik olarak da zor bir dönemdir.

Çoğu zaman kadınların korkuyla bekledikleri, yaşlanmanın başlangıcı olarak algıladıkları menopoz döneminde yaşanan ani duygu değişimleri, motivasyon eksikliği, dikkat dağınıklığı, depresyon, endişe ve panik hali, konsantrasyon bozuklukları en yaygın psikolojik belirtiler arasında yer almaktadır.

Bu dönemde kadınlara uzman psikologlar tarafından psikolojik destek verilmektedir. Fiziksel değişikliklerin yakından takip edildiği, kadınların bu dönemi sağlıklı ve rahat şekilde geçirmelerini sağlayacak  tedavilerin uygulandığı  Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde psikolojik olarak da kadınların menopoz döneminin ruhsal sıkıntılarından, kaygılarından arındırılması hedeflenmektedir. Menopoza bağlı gelişen osteoporoz (kemik erimesi) hastalığının önlenmesi, hastalar üzerindeki etkilerinin azaltılmasına yönelik hizmetler de verilmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde verilen hizmetler:

365 gün uzman hekim kadrosu

Ergen– Yetişkin Jinekoloji

Gebelik takibi

Yüksek riskli gebelik takibi

Menopoz takipleri

Psikolojik destek (menopoz dönemi)

Ultrasonografi

Doppler

Kardiyotakografi

İnfertilite (kısırlık)

Hormon analizleri

Koterizasyon

Kriyo Koter

Pap Smear Testi

Biyopsi

Mamografi

Meme Ultrasonu

Aile Planlaması

Email Telefon İletişim Formu Harita